Biedrības ARIMONDI realizētie projekti un plānotie projekti.

2018. gada kultūras projekti

Biedrība ARIMONDI kopā ar VAZ Agency (Itālija) uzsākusi darbu pie nekomerciāla projekta - dokumentālās filmas “Debija / The first time on the stage”. Filmēšana notiks 2019.gada janvārī, februārī un martā. Filmas režisors ir Italo Vazana, kurš iedvesmu idejai smēlās pats pirmo reizi nokļūstot LNOB aizkulisēs.
        FILMAS IDEJAS SKICES
        Filmas režisors Italo Vazana (Itālija) vēlas parādīt baleta pasaules kontrastus, raugoties uz tiem ar filmas galvenā varoņa - 12 gadus jauna zēna acīm - piesātināto aizskatuves atmosfēru pirms viņa pirmā uznāciena un spožo gaismu pielieto skatuvi, kā arī zēna redzējumu un izjūtas saistībā ar skaisto un mistisko baleta pasauli šī ceļa pašā sākumā. Filmas skatītāji uzzinās, kādēļ un kad šo jauno zēnu ir ieinteresējis balets, kā viņš redz šo mākslu, kādas izjūtas viņu pārņem dejojot un gatavojoties uznācienam, un kādi ir viņa sapņi.
        Debija ir augstākais punkts jaunā baletdejotāja darbā – lai līdz tam nokļūtu, 12 gadīgajam dejotājam diendienā ir jāpaspēj apgūt gan vispārējos mācību priekšmetus, gan jāstrādā ar savu ķermeni un prātu – baleta skatītājiem neredzamais un smagais darbs.
Filmas režisors vēlas parādīt skatītājiem šos baleta mākslas kontrastus tādā veidā, kādā līdz šim tas dokumentālajā kino par baletdejotājiem nav rādīts. Viņš vēlas parādīt jaunā dejotāja pirmā uznāciena uz skatuves - aisberga redzamā daļas – smalko savīšanos ar tā neredzamo daļu (aizskatuve pirms baleta izrādes un jaunā mākslinieka ikdiena dažas dienas pirms tam).
        Uznāciens uz skatuves ir ne tikai paša dejotāja ikdienas darba rezultāts, bet arī ideāla sadarbība - cilvēki, kas rūpējas par jauno mākslinieku aizskatuvē (ģērbēji, grimētāji, pedagogi), visi skatuves darbinieki, kā arī pārējie, izrādē aizņemtie, mākslinieki. Un šajā aizskatuves darbībā ienāk 12 gadīgais baleta mākslas ceļa gājējs, ieraugot pretstatus starp ikdienas darbu un žilbinošo skatuves gaismu. Unikāls ir gan režisora skatu punkts, no kura viņš lūkojas uz baleta pasauli, gan arī veids, kā viņš to parāda no 12 gadīgā mākslinieka redzējuma.
        Debija ir augstākais punkts, pēc kura dzīve atgriežas ierastajā gaitā, piedāvājot jaunus izaicinājumus un vedot uz debijām citās lomās. 

Ar biedrības Arimondi līdzdalību organizētie festivāli

SADARBĪBAS PARTNERI
© 2018 - 2019 ARIMONDI, visas tiesības paturētas.


 .